Petice za obnovení železniční dopravy na celé trati Rakovník – Kralovice – Mladotice

07.06.2015 10:25

PETICE

dle čl. 18 Listiny základních práv a svobod a zákona č. 85/1990 Sb. o právu petičním

My, níže podepsaní občané České republiky, prostřednictvím této petice žádáme vládu a poslance České republiky, aby se co nejúčinněji zasadili za rekonstrukci a obnovení provozu na celé trati Rakovník – Kralovice – Mladotice. Tato trať je klíčovou pro dopravní obslužnost našich obcí a celého regionu. Umožňuje dostupnost pracovních příležitostí ve spádových aglomeracích a současně zpřístupňuje náš atraktivní region na hranicích dvou krajů pro udržitelný rozvoj turistického ruchu.

Na části trati z Kralovic do Mladotic je dlouhodobě zrušen provoz a úsek je v dezolátním stavu. Na zbývajícím úseku se trvale omezuje provoz s cílem trať uzavřít jako celek. Nechceme, aby trať byla postupně uzavřena a následně rozkradena a zničena jen proto, že prochází hranicí dvou krajů. Chceme, aby byl na celé trati obnoven provoz a tak mohla nabídnout pohodlné a rychlé spojení turistům a občanům venkova ve směru jak na Rakovník, tak na Plzeň.

Požadujeme:

• Urychlenou rekonstrukci uzavřeného úseku Kralovice – Mladotice a zprovoznění trati v celé její délce,
  • rekonstrukci a modernizaci celé trati tak, aby nabídla občanům přilehlých obcí a celého regionu rychlé a pohodlné spojení do spádových měst Rakovník a Plzeň a napomohla tak dostupnosti pracovních příležitostí a ekologickému rozvoji turistiky v regionu.

Petiční výbor ve složení: Zdeněk Slach,  Karel Popel, Pavel Tintěra,

Odkaz na elektronickou verzi petice: www.petice24.com/rakovnik-kralovice-mladotice

Petiční arch ke stažení: zde

Petici zasílejte na: Obecní úřad Mladotice, Mladotice 14, 33141